Nádszeg községNádszeg hivatalos honlapja
Sport

Vďaka niekoľkým oddaným športovým nadšencom sa v Trsticiach organizovane začal hrať futbal v roku 1947. Veľkú zásluhu na tom mali František Juhos, František Bugár a Imrich Kelecsényi, ktorý sa v roku 1946 prisťahoval do Trstíc a riadil mužstvo. Zo začiatku spolu s okolitými dedinami vytvorili jedno družstvo, ktoré v nedeľu hralo svoje zápasy. Onedlho už hrali okresné kolo futbalových majstrovstiev. Začiatkom päťdesiatich rokov aj mužstvo dorastu hralo majstrovstvo. Z dorastu doplnili mužstvo dospelých a už nebolo treba mať hosťujúcich hráčov.

Pri organizácii športového života pomáhali aj miestny učitelia. V týchto začiatkoch museli prekonať veľa prekážok. Na zápasy chodili konským záprahom, neskôr cestovali na korbe nákladného auta a až v šesťdesiatych rokoch cestovali autobusom. Pohodlné cestovanie sa odzrkadlilo aj na výkone hráčov. Koncom šesťdesiatich rokov starostlivosť o mladých priniesla svoje ovocie. Podarilo sa vychovať takých hráčov pre mužstvo dospelých, vďaka ktorým sa mužstvo behom dvoch rokov z tretej skupiny dostalo do I. B skupiny. Táto udalosť dostala do varu nielen hráčov ale aj fanúšikov. Uznanie patrí všetkým, ktorý sa zaslúžili o vybudovanie futbalového mužstva.

Dnes v obci v rámci športovej organizácie pôsobí futbalové mužstvo žiakov dorast a mužstvo dospelých, príležitostne aj mužstvo starých pánov. Našim cieľom je, aby sme zabezpečili pre športuchtivých čo najlepšie podmienky.

notification trstice
Chcete byť informovaný o hlásení miestneho rozhlasu?

Prihláste sa na odber emailových správ o hlásení miestneho rozhlasu.

Dendeti2015 0158
Dendeti2015 0020
Foto 2
Dendeti2015 0003
Foto 36
Dendeti2015 0141
eu region fond
EU ESF HORIZ COLOR